Departmanlar
 • Aydınlar Yedek Parça San. ve Tic. A.Ş.  Ar-Ge Merkezi; 5746 sayılı kanun ölçeğinde tanımlandıktan sonra çalışmalarını proje bazlı yönetmekte olup dört temel grupta faaliyet göstermektedir:

  OE ekipman kalitesinde statik ve dinamik testler ile doğrulanmış süspansiyon sistemi parçaları tasarım, geliştirme ve prototip çalışmaları yaptığımız Ar-Ge Merkezinde; ürün, analiz ve proses tasarımının yapılmasını takiben üretilen prototip; yüksek donanımlı, güvenilir ve performanslı test laboratuvarlarında boyutsal, metalografik, kimyasal ve mekanik testler ile doğrulanırken, dinamik test ve araç üzeri denemeler ile geçerli kılınmaktadır. 

  Ar-Ge Merkezi olduktan Sonra;

  5746 sayılı kanunla sağlanan istisna ve muafiyetler ile nitelikli personel istihdamı,  fiziksel alan artışı, ekipman ve donanım yatırımları ile birlikte AYD Ar-Ge organizasyonunu güçlendirmiştir;

  • Fiziksel alan sınırlarını aşarak 260 m2 lik alandan 1054 m2 lik alan içinde Ar-Ge Merkezi ofisi, Ar-Ge Merkezi test laboratuvarları ve prototip atölyesi bölümlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Prototip tasarımı ve üretimi, test, doğrulama ve onay alanları için ciddi miktarda cihaz ve makine yatırımı yapma fırsatı elde edilerek ürün geliştirme sürecinin kısaltılmış ve iş yapış şekillerinin de bu hıza uygun kurgulanması ve etkin süreç yönetimi sağlanmıştır.
  • Nitelikli Ar-Ge Merkezi Personeli sayısındaki artış ile aynı anda birden fazla proje çalışmalarının yapılmasına imkan sağlamıştır.
  • TÜBİTAK MAM, OTAM, İstanbul Teknik Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversiteleri  ile işbirliği fırsatları artırılmıştır.
  • TEYDEB destekli projelerin sayısında önemli artışlar gözlenmiş bununla birlikte Patent ve SAN-TEZ çalışmaları da eş zamanlı yürütülmektedir.
  • Asıl önemli olan fayda sağlanan istisna ve muafiyetler ile Ar-Ge Merkezine verilen önem, Firmamız bünyesinde Ar-Ge kültürünün oluşmasına katkı sağlamıştır.